FORGOT YOUR DETAILS?

Před samotným použitím

Kinezio tejp je vyroben z vysoce kvalitní bavlny s hypoalergenním akrylátovým lepidlem. Páska neobsahuje latex. Proto je tejp velmi pohodlný při nošení a je zde nízká pravděpodobnost podráždění pokožky.

Lepte na čistou, suchou a odmaštěnou pokožku. Pro odmaštění omyjte mýdlovou vodou a dobře osuště. Silně ochlupená místa nejsou ideální, a proto je dobré chlupy zkrátit nůžkami z manikůry.

POZOR: Pokožka by se neměla bezprostředně před tejpováním holit, hrozí možnost zanícení.

Pokud jste cvičili, je nutné důkladně odmastit pokožku např. mýdlovou vodou nebo čistým lihem. Musí být zajištěno, že pokožka se nebude potit.

Malé množství tělesného ochlupení nebude překážkou v účinnosti nebo přilnavosti pásky. Oblasti s významným množstvím ochlupení (vlasy) doporučujeme zkrátit tak, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku.

POZOR: Pokožka by se neměla bezprostředně před tejpováním holit, hrozí možnost zanícení.

Odstranění tejpu

Existuje několik způsobů, jak odstranit tejp, nicméně, aby se minimalizovalo podráždění pokožky, postupujte podle následujících pokynů. Obecně platí, že zejména na neoholených částech těla může být snímání pásky nepříjemné. Rychlé strhnutí pásky rozhodně nedoporučujeme, jelikož tím zvyšujeme podráždění kůže, které by mohlo později zbytečně zabránit v dalším lepení. Pro snadnější odstranění je možné využít mýdlovou vodu či sprchový gel. Tejp namydlíme, přiložíme prst těsně před část tejpu, kterou chceme odlepit a přitlačíme. Tím odlehčíme kůži a odlepování je pak mnohem snesitelnější. Alternativou je použít dětský olej nebo olivový olej po dobu 15 až 20 minut před odstraněním pásky. Bavlna absorbuje olej a odlepení je tak snažší.

Pokožka

V tomto případě tejp nepoužívejte. Tejp nesmí být použit na problematickou pokožku jako jsou odřeniny, řezné rány, popáleniny, na pokožku spálenou od slunce nebo jakýkoli typ vyrážky.

Pokud máte citlivou pokožku, doporučujeme před samotným použitím nejdříve otestovat pomocí malého kousku tejpu na méně viditelných partiích těla. Nalepte malý kousek tejpu a ponechte 24 hodin, pokud dojde k podráždění pokožky během tohoto časového období, okamžitě tejp odstraňte.

  • Nelepte tejp pokud je natažený na maximum, následný pohyb může způsobit puchýře na pokožce.
  • Nelepte na otevřené rány.
  • Nelepte na místa, kde se vyskytuje krevní sraženina.
  • Nepoužívejte, pokud došlo k alergické reakci.
TOP